"Байерн" преодоля "Бохум" и е на полуфинал за купата

Томас Мюлер пропусна дузпа, но направи две асистенции

Байерн" се класира за полуфиналите за Купата на Германия. Баварците се наложиха с 3:0 срещу втородивизионния "Бохум" като гост.

Два гола вкара Роберт Левандовски, а един добави Тиаго Алкантара. В края на първото полувреме Томас Мюлер изпусна дузпа, отсъдена за нарушение, при което Ян Симунек получи червен картон.

За следващата фаза се класира и "Херта" след 3:2 при гостуването си на другия втородивизионен отбор "Хайденхайм". В полуфиналите ще играят "Борусия" (Дортмунд) и "Вердер".

"Бохум" направи принудителна смяна в средата на първата част, като Симунек се появи на мястото на Пертел. В 38-ата минута Левандовски и Мюлер направиха хубаво двойно подаване, при което полският нападател получи в дясно и с диагонален удар по тревата вкара.

Малко след това се стигна до дузпата, но Мюлер пропусна възможността да удвои.

След почивката с човек повече воденият от Хосеп Гуардиола отбор имаше пълно превъзходство и стигна до още два гола. В 61-ата минута Мюлер записа нова асистенция, като много хубаво върна към Алкантара, който от точката за изпълнение на дузпа засече във вратата.

В последните секунди на срещата Левандовски вкара втория си гол. Нападателят се възползва от подаване на Ариен Робен.