Беломъжев стана световен студентски шампион по ски ориентиране

Станимир Беломъжев спечели златния медал в спринта на първото световно първенство по ски ориентиране за студенти

Българинът Станимир Беломъжев стана световен студентски шампион по ски ориентиране в Тула (Русия). Той триумфира в спринта на първото по рода си състезание.

Беломъжев, който е магистър във Военната академия "Георги Раковски", завърши за 10:45 минути. След него се наредиха Юрий Язиков от Беларус (+10 сек) и Томас Котро от Финландия (+20 сек).

В надпреварата се впуснаха 30 състезатели, сред които шестима руснаци и шестима финландци. Трасето беше с дължина 3300 метра и 13 контролни точки.

При жените златния медал спечели Соня Морски от Финландия. На дългото 2700 метра трасе с 10 контролни точки тя изпревари сънародничката си Мира Каскинен и Дейзи Кудре от Естония.

Българката Антоанета Дяксова зае 18-ото място от 25 стартирали състезателки.

Световна титла в спринта на първото в историята на студентския спорт Световно първенство по ски ориентиране! Още една постигната цел! Благодаря на всички за топлата подкрепа!