"Левски" завърши подготовката си непобеден след успех срещу "Спартак" (Миява)

Сините завършиха подготовката си в Турция без загуба

Отборът на "Левски" записа успех в последната си контрола преди подновяването на сезона в А група.

Сините победиха с 3:0 словашкия "Спартак" (Миява) и по този начин останаха непобедени в приятелските си срещи от подготвителния лагер в Анталия.

Головете за успеха вкараха Георги Костадинов, Мигел Бедоя и Джъстин Менголо, а тимът изигра един от най-силните си мачове през зимата.

Това бе осма контрола за играчите на Стойчо Стоев на турска земя, като до момента тимът победи казахския "Тобол" (2:0), украинския "Александрия" (3:2), румънския "Поли" (Тимишоара) (2:1) и чешкия "Бърно" (1:0) и завършиха наравно с "Виторул" (0:0) и "Домжале" (1:1).

През първата част "Левски" напълно доминираше срещу третия в първенството на Словакия, но пропуски направиха Нар, Лукин, Минев и Краев. В 31-та минута Бурабия нацели напречната греда след центриране от корнер. Секунди преди края Даниел нанесе първи удар в очертанията на вратата на сините, но Йоргачевич не се затрудни особено.

Сините продължиха да атакуват и през втората част, като Роман Прохазка на три пъти пробва своя късмет. "Спартак" също имаше своя шанс, но Йоргачевич спаси, а след това удар на Бакер мина над горната греда.

Първото попадение все пак дойде в 57-ата минута. Георги Костадинов вкара своя четвърти гол тази зима, след като засече отблизо центриране от фаул. Мики Орачев и Сашо Александров замениха Костадинов и Нар, а Менголо смени Христов. Веднага след това Прохазка пропусна нова отлична възможност, като прати топката в ръцете на стража.

В 82-та минута Мигел Бедоя удвои с петото си попадение в подготовката, а пет минути преди края Джъстин Менголо с хубав удар оформи крайното 3:0. Камерунецът удари и греда две минути по-късно.

Следващият мач на сините е официален и в него те ще се изправят срещу "Лудогорец" в първия с двубой от новия полусезон.