Григор Димитров капитулира срещу Раджив Рам за 73 минути

Димитров изигра най-лошия си мач през 2016 г.

Григор Димитров допусна тежко поражение от американеца Раджив Рам и отпадна в полуфиналите на турнира в Делрей Бийч.

Българският тенисист изигра много слаб мач и отстъпи срещу 89-ия в световната ранглиста с 4:6, 3:6 само за 73 минути.

През цялата среща хасковлията игра прибързано, подбираше лошо ударите си и поемаше излишни рискове, което доведе до огромен брой непредизвикани грешки. А въпреки че сервираше добре и вкара много първи сервиси (73%), той беше тенисистът, който отстъпваше в разиграванията.

Рам от своя страна игра много спокойно, сервираше стабилно и рядко допускаше неточности. Той обаче беше улеснен от своя съперник, тъй като често получаваше плитки топки, които реализираше с мощните си плоски удари.

Димитров не стигна нито веднъж до точка за пробив в цялата среща и спечели едва 15 точки при сервис на Рам. В същото време българинът даде на съперника осем възможности, три от които бяха реализирани.

Димитров стартира мача с две непредизвикани грешки и беше пробит още в първия гейм на мача. Рам с лекота затвърди предимството си, а при 3:1 имаше три поредни възможности да спечели за втори път подаването на съперника.

Българският тенисист се спаси от 0:40, след което измъкна още един труден сервис гейм, за да намали до 3:4. Рам обаче не изпусна аванса си и приключи първия сет с категоричен гейм на нула.

Въпреки че играта му не вървеше, Димитров не потърси промяна и продължи да търси агресията и максимално ранното взимане на топката. По този начин продължиха и грешки в неговата игра.

Вторият сет се разви по идентичен начин. Този път Димитров не допусна пробив в първия гейм, но го направи още в следващото си подаване. Рам отново затвърди безпроблемнно пробива и се протегна към победата.

В шести гейм Димитров за пръв път поведе с 30:0 при сервис на американския специалист на двойки, но така и не стигна до шанс за пробив. При 3:5 българинът сервираше за оставане в мача и след поредица от грешки предаде мача с втори пробив в сета.

Димитров допусна четвърта загуба от четири мача срещу Рам и втора на ниво АТП. В опит да спечели третата си индивидуална титла 31-годишният американец от индийски произход ще срещне победителя от двубоя между Хуан Мартин дел Потро и Сам Куери.