Съдията едва не прекрати дербито "Байер" - "Борусия" (Дортмунд)

Реферът не се поколеба да прекрати временно мача

Дербито на кръга в Бундеслигата между "Байер" (Леверкузен) и "Борусия" (Дортмунд) беше застрашено от прекратяване от съдията Феликс Цвайер.

Той прекъсна играта и прибра двата отбора в съблекалнята заради отказа на треньора на домакините Рогер Шмид да напусне зоната си, след като беше изгонен.

В крайна сметка двубоят завърши с победа на гостите от Дортмунд с 1:0 с гол на Пиер-Емерик Обамеянг в 64-ата минута, който предизвика напрежението.

Головата атака на жълто-черните започна след фаул на нападателя на домакините Щефан Кислинг в противниковата половина. "Борусия" изпълни бързо и стигна до гол.

Кислинг пръв поиска сметка от съдията за фаула и начина на изпълнение, за което получи жълт картон. След това и други играчи на "Байер" му искаха сметка, както и треньорът Шмид. Когато в 67-ата минута реферът изгони наставника, той отказа да се качи на трибуните.

Цвайер прибра двата отбора със заявката да прекрати мача, а в тунела разговор с него проведе спортният директор на "аспирините" Руди Фьолер. След около пет минути прекъсване съдията върна съставите на игрището и срещата продължи.

Нови голове в нея така и не паднаха и "Борусия" се поздрави с крайния успех. След него тимът остава на второ място в класирането на осем точки от лидера "Байерн" (Мюнхен) и на 15 от третия "Херта". "Байер" пък се смъкна на четвъртото място с 35 точки - една по-малко от берлинчани.