Футболист на "Трабзонспор" беше изгонен в края на мача срещу "Галатасарай", след като показа червен картон на главния съдия Дениз Битнел.

Нервите на защитника Салих Дурсан не издържаха, когато при резултат 1:1 в 87-ата минута реферът отсъди дузпа за домакините и показа червен картон на извършилия нарушението и след това потърсил обяснение за отсъждането Луис Педро Каванда.

Картонът на Каванда беше трети червен за "Трабзонспор", а след изгонването на Дуршан гостите завършиха мача с максимално допустимите седем играчи.

Тимът от Трабзон поведе в 26-ата минута след точно изпълнена дузпа от Еркан Зенгин. В 59-ата минута обаче гостите останаха с десет души заради втори жълт картон на Йозер Хурмачъ, който получи първия само девет минути по-рано.

"Галатасарай" успя да изравни в 64-ата минута чрез Лукас Подолски, а само шест по-късно и Айкут Демир от "Трабзонспор" беше изгонен с втори жълт картон. Той пък получи двата си картона в рамките на десет минути.

Въпреки сериозното си числено предимство домакините не успяваха да намерят път към вратата на съперника до отсъждането на дузпата, която Селчук Илхан отбеляза в 89-ата минута.

Това не е първият инцидент между представители на "Трабзонспор" и съдиите този сезон. През ноември президентът на клуба Ибрахим Хаджиосманоглу беше наказан за девет месеца, след като заключи съдии в съблекалнята на клубния стадион.

Това се случи след равенство 2:2 с "Газиентепспор". Хаджиосманоглу и още няколко души от ръководството заключили четиримата съдии в съблекалнята на клубния стадион. Те били бесни, че в заключителните минути не е отсъдена дузпа в полза на техния тим.