Кешеру донесе трудна победа за "Лудогорец" срещу "Монтана"

Шампионите спечелиха петата си поредна победа

"Лудогорец" спечели трудна, но важна победа по пътя към петата си поредна титла. Шампионите се наложиха с 1:0 срещу "Монтана" като гост.

Успехът дойде с гола на Клаудиу Кешеру в 77-ата минута.

Воденият от Георги Дерменджиев състав събра 41 точки. "Лудогорец" води с девет пред "Берое" и с 11 пред "Левски" и "Славия", които все още не са играли мачовете си.

За шампионите това беше пета поредна победа в първенството, ако не се брои анулираният мач с "Литекс", завършил 1:1.

"Монтана" е на последното девето място с 14 точки. Отборът няма победа от 27 септември, като е загубил девет от последните си 11 срещи.

"Лудогорец" не показа обичайния си стил през първото полувреме. Въпреки това отборът имаше по-добрите възможности за гол. В четвъртата минута Джонатан Кафу влезе в наказателното поле, но вратарят Христо Иванов го изпревари и улови.

"Монтана" беше близо до първия гол в мача в 24-ата минута. Тогава Иван Минчев центрира отлично, но Петър Атанасов от добра позиция стреля неточно. Шампионите имаха още две добри възможности до почивката, но Марселиньо и Кафу не успяха да отбележат.

През второто полувреме и двата отбора имаха голови възможности. В 53-ата минута Атанасов беше изведен зад защитата, но се забави и беше настигнат. Той опита да подаде към Здравко Лазаров, но защитник на съперника изчисти. Осем след това Лазаров беше изведен зад защитата. След удара му обаче топката мина покрай гредата.

"Лудогорец" пропусна да поведе в 72-ата чрез Вандерсон, чийто изстрел беше спасен от Иванов. Пет след това Кешеру стреля от границата на наказателното поле и след рикошет топката влезе във вратата.

До края "Монтана" не можа да изравни. В последните секудни Иванов спаси удар на Марселиньо.