Божинов игра 53 минути при загубата на "Партизан" с 1:2 в дербито със "Звезда"

Атмосферата по време на белградското дерби<br />

Атмосферата по време на белградското дерби

Партизан" загуби с 1:2 от "Цървена звезда" в дербито на сръския футбол. Българите Валери Божинов и Иван Бандаловски бяха титуляри за домакините, като защитникът игра цял мач, а нападателят беше сменен в 53-ата минута от 16-годишния Душан Влахович.

Трите гола в мача бяха отбелязани от чужденци между 17-ата и 34-ата минути. Седрик Гогуа даде преднина на "Партизан". Луис Ибанес и Виейра отбелязаха головете за бързия обрат.

"Звезда" игра 20 минути с десет души заради червения картон на Лукович. Минаващият през тежък период "Партизан" не успя да се възползва.

С 20-ата си поредна победа "Цървена звезда" е убедителен водач в класирането. Отборът има 62 точки и преднина от 21 пред "Борац" (Чачак). "Партизан" е шести с 36.

Отборът на Божинов и Бандаловски поведе след изпълнение на ъглов удар, при който Гогуа засече във вратата на съперника.

Седем минути по-късно Ибанес стреля от фаул, но застаналия в стената капитанът на домакините Саша Илич отклони топката и вратарят Боян Шаранов не можа да се намеси. "Звезда" излезе напред, след като Богосавац преодоля защитник, Виейра пое топката и отблизо се разписа.

Божинов имаше възможност за гол, но избра да подаде на Михайлович, който пропусна.