С лекота "Милан" стигна финала за Купата на Италия, Балотели вкара

"Милан" нямаше затруднения срещу "Алесандрия"

Милан" очаквано се класира за финала за Купата на Италия. "Росонерите" спечелиха с 5:0 срещу "Алесандрия" в реванша.

След победата си с 1:0 в първата среща червено-черните довършиха започнатото и постигнаха целта си, като са на финал за първи път от 13 години. В решителния мач те ще спорят с "Ювентус" или "Интер".

"Милан" имаше превъзходство през първото полувреме и вкара три гола. В 20-ата минута Кейсуке Хонда изведе Жереми Менез зад защитата и с диагонален удар той вкара.

Четири по-късно Романьоли се оказа на подходящото място и от метър засече във вратата на Вануки. Малко преди почивката Менез вкара отново - този път той получи от Поли и отблизо преодоля стража на "Алесандрия".

След почивката "росонерите" продължиха да са по-дейни. В заключителните минути те стигнаха до още два гола. В 81-ата Романьоли отбеляза второто си попадение - след подаване от дясно стреля, а вратарят изби. Топката обаче беше преминала голлинията.

В 89-ата минута се разписа и Марио Балотели. Нападателят беше изведен сам срещу Вануки, напредна и със самочувствие вкара.