Съдия колабира по време на мач от Висшата лига

Френд припада и удря главата си в скамайката за гости в края на първото полувреме

Един от водещите съдии във Висшата лига Кевин Френд е колабирал по време на снощния мач между "Борнемут" и "Саутхемптън".

44-годишният рефер е прекарал изминалата нощ в болница. По информация на "Скай спортс" той е бил "замаян, но в съзнание", когато е бил приет.

Френд бе четвърти съдия на двубоя. В последните секунди на първото полувреме той припада и удря главата си в скамейката на гостите. Реферът разкървавява носа и лицето си, а медицинските екипи на двата отбора веднага му оказват помощ.

След това ръководилият над 130 мача във Висшата лига Френд е откаран в болницата, където е оставен през нощта за наблюдение като предпазна мярка.

"Бях на пейката, когато той дойде и падна. Удари се в скамейката и след това падна на земята. Не знам какво е положението сега, но може би за около пет секунди не беше в съзнание", разказа мениджърът на "Саутхемптън" Роналд Куман след двубоя.

Двата клуба пожелаха бързо възстановяване на Френд, който е главен съдия във Висшата лига от 2009 г., а със съдийство се занимава още от 1985 г.

Заради инцидента началото на второто полувреме се забави с пет минути. Функциите на Френд бяха поети от съдията от аматьорските дивизии Дийн Триливън, който е бил на мача като зрител. "Борнемут" победи с 2:0.