"Ливърпул" надигра "Юнайтед" и вече докосва четвъртфиналите

Реваншът между двата тима е след седмица

Ливърпул" спечели с 2:0 изцяло английското дерби с "Манчестър юнайтед" от осминафиналите на Лига Европа.

"Мърсисайдци" изиграха много добър домакински мач и доминираха през всичките 90 минути. "Червените дяволи" пък изнесоха поредната си посредствена продукция и рядко успяваха да предизвикат напрежение пред вратата на Симон Миньоле.

Това бе първият в историята на това съперничество двубой, който се проведе в турнир на международната сцена.

Головете за успеха вкараха Даниел Стъридж от дузпа през първото полувреме и Роберто Фирмино след почивката, а брилянтните намеси на вратаря на "червените дяволи" Давид де Хеа спасиха гостите от по-тежка загуба.

Срещата започна динамично и още в първите секунди Маркъс Рашфорд имаше възможност да стреля, но ударът му не се получи и топката се размина с целта. След последвалото затишие се стигна и до 19-ата минута, в която се случи и най-спорната ситуация в мача.

Мемфис Депай задържа Натаниел Клайн на границата на наказателното поле и защитникът на "мърсисайдци" падна. Главният рефер Веласко Карбайо от Испания прецени, че е имало нарушение в полето и посочи бялата точка.

Зад топката застана Даниел Стъридж, който прати топката в долния десен ъгъл на Давид де Хеа. Испанският вратар улови ъгъла и дори докосна топката, но тя все пак попадна в мрежата.

В 24-ата минута домакините можеха да удвои, но почти от голлинията Филипе Коутиньо не уцели добре кълбото и Де Хеа спаси. Шест минути по-късно защитникът на гостите Крис Смолинг се подхлъзна и Стъридж получи възможност да стреля, но ударът му попадна право в тялото на Де Хеа.

След почивката "Ливърпул" продължи да е по-активният тим и продължи да застрашава съперника. В 54-ата минута Коутиньо отправи страхотен шут от границата на наказателното поле, но Де Хеа за пореден път реагира великолепно и изби в корнер.

Превъзходството на играчите на Юрген Клоп все пак доведе до втори гол. При на пръв поглед безобидна ситуация Майкъл Карик се намеси зле и подари топката на Лалана, който веднага подаде към Роберто Фирмино и той вкара за 2:0.

Интересно е, че Карик се появи в игра на почивката, след като смени младока Маркъс Рашфорд. Луис ван Гаал реши да предприеме останалите си смени след втория гол на "Ливърпул" и пусна в игра Андер Херера и Бастиан Швайнщайгер на мястото на Морган Шнайдерлин и Хуан Мата.

Това обаче не промени по никакъв начин случващото се на терена и "червените дяволи" продължиха да са вяли и неефективни. За целия двубой те отправиха само един удар в очертанията на вратата на домакините и закономерно отстъпиха.