"Атлетико" продължи в ритъм за 3:0 срещу "Депортиво"

Атлетико" (Мадрид) спечели 21-ата си победа от 29 мача в Примера дивисион. Воденият от Диего Симеоне състав стигна до 3:0 срещу "Депортиво".

"Дюшекчиите" победиха с головете на Саул Нигес, Антоан Гризман и Анхел Кореа.

Червено-белите продължават да преследват упорито водача "Барселона", макар и от разстояние. Мадридчани събраха 67 точки и са на пет от каталунците. Третият "Реал" има 60, но е с мач по-малко.

Срещата на "Висенте Калдерон" мина под контрола на домакините. "Атлетико" имаше инициативата, дъжеше повече топката и атакуваше.

В 18-ата минута Филипе Луис центрира от лявото крило, а Саул влезе на скорост в наказателното поле и засече във вратата на Херман Лукс.

"Атлетико" продължи да напада, но трябваше да изчака до 60-ата минута за втория си гол. Тогава Коке пусна към Гризман в наказателното поле, френският нападател от трудна позиция се завъртя, без да гледа и насочи отлично топката във вратата с диагонален удар.

В 83-ата Габи изведе Кореа на скорост в наказателното поле и последният със силен изстрел вкара.