"Атлетико" и ПСВ излизат в решителна битка за място на четвъртфиналите

Двата тима изиграха мач без голове в Холандия, а домакините завършиха двубоя с човек по-малко

Шампионската лига продължава и тази седмица, в която ще станат ясни и последните четвъртфиналисти в турнира.

В днешните мачове "Атлетико" (Мадрид) ще спори с ПСВ, докато "Манчестър сити" приема "Динамо" (Киев). Английският тим почти сигурно е в следващата фаза, след като постигна победа с 3:1 като гост на украинците.

Далеч по-интересен ще е сблъсък между "дюшекчиите" и "филипсите", които в мача на холандска земя не успяха да си отбележат голове и ще решат всичко в Мадрид.

Испанският тим е предварително сочен за фаворит, но ПСВ доказа, че е способен да се бори докрай, след като в миналия мач бе останал с човек по-малко след изгонването на Перейра. Най-големите притеснения на наставника на "Атлетико" Диего Симеоне са свързани с контраатаките на съперника.

"В добра форма сме, надявам се Гризман да продължи да дава на тима това, което му дава в последните мачове. Трябва да вкараме повече голове, докато ПСВ може да продължи и напред с равенство. Те са много добри на контраатака и точно там могат да ни създадат най-много проблеми. При статични положения също са много добри", каза Симеоне.

Той няма да може да разчита на Стефан Савич и Тиаго, които са контузени. В състава на холандците ще отсъства наказаният заради червения си картон Перейра, както и на Максим Лестиен и Андрес Гуардадо, които лекува травми.

"Искаме да продължим напред и няма значение, ако това се случи след дузпи. Но не е лесно да играеш за 0:0. Трябва да играем футбол, не само да се отбраняваме. Атмосферата в Мадрид трябва да мотивира още повече играчите, така че излизаме за класиране на четвъртфиналите", коментира наставникът на ПСВ Филип Коку.

Лошата новина за него и играчите му е, че "Атлетико" са губили само два пъти в последните си 27 домакински мача в турнира. Козът на холандците обаче е завръщането в игра на голмайстора на тима Люк де Йонг, който се е разсписвал 19 пъти в 26 мача през този сезон.