Мавродиева завърши на шесто място в тласкането на гюле на световното в зала

Българката записа най-добрия си резултат през сезона

Единствената българка на световното първенство по лека атлетика в зала - Радослава Мавродиева, завърши на шесто място в тласкането на гюле.

В Портланд атлетката записа резултат от 18 м, което е неин личен рекорд за сезона. Останалите два успешни опита на българката бяха 17.01 и 17.91 м.

Шампионка в сектора стана американката Мишел Картър, която завърши с 20.21 м. С нов национален рекорд в зала сребърното отличие стана притежание на Анита Мартон от Унгария - 19.33 м, а до бронза стигна новозеландката Валери Адамс, която записа 19.25.

В тройния скок при мъжете за първи път в историята победител стана китаец в лицето на Бин Дун, който записа 17.33 м. При жените световната титла също бе първа, но за Венецуела, представена 20-годишната Юлимар Рохас. Тя направи един-единствен успешен опит - 14.41 м.

В спринта на 60 метра при жените златото бе спечелено от националната шампионка на САЩ Барбара Пиер, който финишира за 7.02 секунди. Втора завърши холандката Дафне Схиперс с 2 стотни по-слабо време. Със 7.06 бронзът отиде при Илейн Томпсън от Ямайка.

На 400 м при жените шампионка стана трениращата при българския специалист Янко Братанов Олулакеми Адекоя от Бахрейн, която спря хронометрите на 51.45 секунди.