Суарес се завърна за Уругвай и донесе точка срещу Бразилия (видео)

Луис Суарес се завърна в националния отбор на Уругвай след девет мача наказание за ухапването на Джорджо Киелини и донесе ценна точка при гостуването на Бразилия в последен мач от петия кръг на световните квалификации в Южна Америка.

Двубоят в Ресифе завърши 2:2, след като домакините рано взеха два гола аванс чрез Дъглас Коща и Ренаро, но уругвайците успяха да изравнят след попадения на Единсон Кавани и Суарес, който облече националната фланелка за пръв път от световното първенство през 2014 г.

Бразилия откри резултата още в 39-ата секунда на мача. Уилиан центрира от дясното крило, топката премина пред всички уругвайски футболисти около вратарското поле и Коща успя да я засече отблизо на далечната греда.

Домакините удвоиха аванса си в 25-ата минута. Маурисио Викторино допусна груба грешка, след като не успя да прецени далечно подаване по земя през центъра на Неймар. Бранителят отклони топката към Ренато, който спокойно излъга Фернандо Муслера и вкара в опразнената врата.

Суарес вкара изравнителния гол за 2:2 в 48-ата минута

Само пет минути по-късно обаче Кавани върна Уругвай в мача. Карлос Санчес свали топката с глава след центриране отляво и нападателят на ПСЖ не сбърка със силен удар от десетина метра.

Три минути след почивката гостите стигнаха до изравнително попадение. Суарес получи пас от Алваро Перейра и стреля с левия крак по диагонала от малък ъгъл. Алисон не се намеси добре и позволи топката да влезе във вратата.

С това равенство Уругвай събра десет точки и остава на втора позиция след първите пет кръга. Лидер е Еквадор с 13 точки, а Бразилия, Парагвай и Аржентина разделят третата позиция с по осем. Чили и Колумбия имат по седем.