Серена Уилямс записа победа №750 в кариерата си

Американката е на няколко победи от топ 5 на вечната ранглиста

Лидерката в световната ранглиста Серена Уилямс постигна победа №750 в кариерата си и така се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис в Маями.

Осемкратната шампионка надделя над Зарина Диас от Казахстан със 7:5, 6:3 за 92 минути игра.

Американката реализира ранен пробив и сервираше за първия сет при 5:4, но Диас изравни. Неуспехът амбицира Уилямс, който взе следващите шест гейма по пътя към осминафиналите.

Така със 750 победи в 875 мача тя се доближи само на три успеха от шестата във вечната ранглиста Линдзи Дейвънпорт (САЩ) и на девет от петата Аранча Санчес-Викарио. Лидерка във вечната ранглиста с 1442 победи е Мартина Навратилова (САЩ).

За място на четвъртфиналите Уилямс ще играе срещу победителката в турнира през 2006 година Светлана Кузнецова (Русия), която елиминира трудно французойката Каролин Гарсия с 4:6, 6:2, 7:6 (6) след два часа и половина игра.

Поставената под №2 в основната схема Агниешка Радванска от (Полша) също продължава напред след успех с 6:4, 6:2 над представителката на домакините Медисън Бренгъл. Полякинята заличи ранен пасив от 1:3 гейма и до края доминираше. Следващата й съперничка ще бъде швейцарката Тимеа Бачински, която се справи с Ана Иванович (Сърбия) със 7:5, 6:4.