"Барселона" и Везенков се класираха за финалната осмица на Евролигата

Везенков получи повече игрово време отколкото по принцип

Барселона" с българския национал Александър Везенков в състава си достигна до плейофите в баскетболната Евролига след важен успех с 66:59 като гост на "Жалгирис".

Двубоят не бе никак лесен за каталунците, които на почивката губеха с шест точки, но успяха да поемат водачеството след третата четвърт, а през последните 10 минути подпечатаха ценната победа.

За разлика от други мачове в Евролигата, този път Александър Везенков получи доста минути игрово време - 15.30 минути, но не успя да реализира при двата си опита за 2 точки и при единствения си изстрел от тройка. Българинът обаче се отчете с четири борби.

"Барселона" завърши втората групова фаза с осем победи и шест загуби и си осигури място на четвъртфиналите преди изиграването на останалите последни мачове в групата. "Жалгирис" пък остана на последно място със само две победи и 12 загуби и така напуска надпреварата.