Без Хубчев "Берое" спечели за пръв път от февруари насам

Старозагорци не бяха печелили от края на февруари

Берое" сложи край на серията си от шест поредни мача без успех във всички турнири, след като победи с 3:1 "Монтана" като гост в мач от 28-ия кръг на А група. За последно отборът спечели срещу друг от изпадащите отбори - "Пирин", в края на февруари.

Това бе първи двубой на зелените след уволнението на Петър Хубчев през седмицата. Той бе освободен от клуба след поражението с 0:2 от ЦСКА в първия полуфинал за Купата на България.

В този мач тимът бе воден от временния старши-треньор Пламен Липенски.

Старозагорци поведоха с автогол на Иван Коконов през първото полувреме, а Станислав Костов и Исмаил Иса с попадения в рамките на пет минути решиха всичко през втората част. Почетното попадение за домакините вкара Иван Минчев в продължението на срещата, а малко преди това Игор Джоман остави "Берое" с човек по-малко заради червен картон.

Зелените са на четвърта позиция с 39 точки, колкото има и "Славия", но с по-добри показатели и мач по-малко. "Монтана" пък остава на дъното на подреждането на точка от предпоследния "Пирин".

В 26-ата минута Иван Коконов изведе "Берое" напред, след като вкара топката в собствената си мрежа при опит да я изчисти след изпълнение на фаул. Едва в края на първото полувреме "Монтана" успя да отправи точен удар в очертанията на вратата на гостите, но Благой Макенджиев улови.

В 72-ата минута Елиаш изведе прекрасно Исмаил Иса, той комбинира много добре с влезлия като резерва Станислав Костов, който прати топката в мрежата с точен удар в близкия ъгъл за 2:0. Само пет минути по-късно и самият Иса вкара, засичайки отблизо след центриране на Неманя Милисавлевич.

Минута преди края на редовното врема Игор Джоман забави играта прекалено и получи втори жълт и съответно червен картон. "Монтана" се възползва от минутите на числено предимство и Иван Минчев вкара почетното попадение.