"Атлетико" отново спря "Барселона", Гризман герой за "дюшекчиите"

Гризман се превърна в големия герой за "дюшекчиите"

Атлетико" (Мадрид) отново пресече пътя на "Барселона" в Шампионската лига, след като победи с 2:0 в четвъртфиналния реванш между двата тима в испанската столица и така с общ резултат 3:2 се класира напред.

Герой за домакините бе Антоан Гризман, който вкара и двете попадения за своя тим - едно в средата на първото полувреме и едно в заключителните минути на двубоя. Играчите на Диего Симеоне изиграха невероятен мач, в който тактически надиграха съперника си и на практика не му позволиха да стигне до вратата на Ян Облак.

Притежанието на топката на каталунците на моменти достигаше до 70%, но те така и не успяха да пробият защитата на домакините, а Лионел Меси вече 452 минути няма отбелязан гол.

Така "дюшекчиите" спират каталунците за втори път след 2014 година, когато ги отстраниха на същата фаза на турнира.

Двубоят започна с натиск на домакините, който доведе до неточни изстрели на Габи, Яник-Ферейра Караско и Гризман.

Постепенно "Барселона" пое инициативата и имаше тотално превъзходство по отношение на владеенето на топката, което през първата част стигна до 74%. Въпреки това "дюшекчиите" пресираха добре съперника си и не му даваха свободни пространства.

В 28-ата минута именно след пробив на Караско се стигна до първата спорна ситуация в двубоя, когато защитникът на "Барселона" Жерар Пике докосна топката с ръка при опита да овладее топката. Играчите на "Атлетико" претендираха за дузпа, но реферът Никола Рицоли подмина ситуацията.

В 36-ата минута "Атлетико" материализира по-активната си игра, след като Антоан Гризман с глава засече в мрежата центриране на Саул отдясно. Каталунците се опитаха да се отърсят от шока, но не стигнаха до сериозно положение преди почивката.

В началото на втората част домакините бяха много близо до втори гол но удар с глава на Саул срещна напречната греда в 54-ата минута. Последва размяна на удари, които не доведоха до нищо и за двата тима, което принуди Луис Енрике да предприеме двойна смяна. В игра на мястото на Иван Ракитич и Дани Алвеш се появиха Арда Туран и Серхи Роберто.

Каталунците продължиха да се опитват да изравнят, но така и не успяваха да разбият добре построената защита на "Атлетико", който в дълги периоди оставаше в собствената си половина. До 80-ата минута на двубоя играчите на Луис Енрике бяха извършили 234 паса срещу само 42 на съперника, но въпреки това гол във вратата на Облак не падаше.

Вместо това в 86-ата минута "Атлетико" получи правото да изпълни дузпа, след като съдията отсъди нарушение за умишлена игра с ръка на Иниеста в наказателното поле. Халфът трябваше да получи червен картон за нарушението, но съдията не му го показа. Зад топката застана Гризман и не сбърка, оформяйки крайния резултат.