"Зенит" без Салпаров отново стигна финала на волейболната Шампионска лига

Европейският шампион ще защитава титлата си срещу "Тренто" или "Мачерата"

© cev.lu

Носителят на трофея "Зенит" (Казан) се класира за втори пореден финал в Шампионската лига по волейбол. В повторение на финала от миналата година руският тим победи полския "Асеко Ресовия" с 3:1 (22:25, 26:24, 25:18, 25:21).

Възпитаниците на Владимир Алекно ще защитават трофея си в неделя срещу победителя от италианския сблъсък между "Тренто" и "Мачерата".

Теодор Салпаров остана резервен либеро при успех на "Зенит" срещу "Ресовия", а Николай Пенчев влезе като резерва за полския тим във втората част, изигра цялата трета, но в четвъртата отново седна на пейката.

Българският посрещач завърши с три точки при 50% успеваемост в атака, 63% позитивно посрещане и 13% перфектно.

Вилфредо Леон и Максим Михайлов бяха над всички в днешния мач. Кубинецът реализира 18 точки, а руснакът се отличи със 17, включително два аса и две блокади. Матю Андерсън завърши с 12 точки, а Андрей Ашчев добави 11.

Бартош Курек беше най-резултатен за "Ресовия" с 16 точки, а Алех Акрем добави 15, но останалите полеви играчи на полския тим отбелязаха общо 28.