"Голдън стейт" стартира по шампионски в плейофите на НБА

Шампионите бяха убедителни на старта на елиминациите

Шампионът "Голдън стейт уориърс" стартира защитата на титлата си с убедителен успех в плейофите на Западната конференция на НБА.

Тимът на Стив Кър зарадва препълнените трибуни на "Оракъл арина" с безпроблемен успех срещу "Хюстън рокетс" със 104:78 в повторение на миналогодишния финал на Запада.

Звездата на домакините Стеф Къри игра само 20 минути заради проблеми с глезена, но това не му попречи да постави поредния си личен рекорд – този път за най-много отбелязани точки в мач от елиминациите за едно полувреме.

Той завърши първата половина на двубоя с 24 точки, а в рамките на началната четвърт реализира 16 – с една повече от целия отбор на гостите от Тексас. Освен, че бе най-резултатен за своя тим, Къри добави и 7 борби, 2 асистенции и 3 отнети топки.

"Голдън стейт" зададе темпото и след първата четвърт водеше с 18 точки разлика. Клей Томпсън вкара 16 точки, а Марийз Спейтс и Дреймънд Грийн добавиха по 12. Джеймс Хардън реализира най-много за "Хюстън" – 17 точки, но пропусна 12 стрелби от игра и направи 6 грешки. Дуайт Хауърд остана с 14 точки, 11 борби и 5 грешки, а нито един от останалите играчи на "ракетите" не премина границата от 10 точки.

Серията продължава в понеделник, като мач №2 отново е в Оуклънд. В друг двубой от плейофите на Запад "Оклахома сити тъндър" разгроми разгроми със 108:70 "Далас маверикс". На Изток "Атланта хоукс" измъкна драматична домакинска победа със 108:107 над "Бостън селтикс", а "Индиана пейсърс" взе важен успех като гост на "Торонто раптърс" със 100:90.