"Рейнджърс" отстрани след драма вечния съперник "Селтик" и е на финал за купата

Феновете на "Рейнджърс" имаха пореден повод за радост

Глазгоу рейнджърс" спечели с 5:4 след изпълнение на дузпи срещу вечния си съперник "Селтик" на полуфиналите в турнира за Купата на Футболната асоциация в Шотландия.

Двубоят, игран пред близо 50 хиляди зрители на "Хемпдън парк" в Глазгоу, завърши наравно 2:2 след 120 минути. В редовното време резултатът беше 1:1, а сините повеждаха на два пъти.

"Рейнджърс", който по-рано този сезон спечели промоция за Висшата лига, взе аванс в 16-ата минута чрез Кени Милър. Опитният нападател се възползва от грешка в защитата на "зелено-белите" и технично преодоля вратаря Крейг Гордън.

В 33-ата минута Патрик Робъртс не успя да изравни с удар на празна врата, след като далечен шут на Лий Грифитс срещна страничната греда. "Селтик" изравни в 50-ата минута с удар с глава на резервата Ерик Святченко.

Бари Маккий отново даде аванс за Рейнджърс шест минути след началото на продълженията, реализирайки с удар от 30 метра. Десет минути по-късно Том Рогич изравни и доведе срещата до продължения. В края на допълнителните полувремена нов шут на Грифитс от фаул пак срещна гредата.

При 11-метровите удари капитанът Скот Браун, Калъм Макгрегър и Рогич не бяха точни за "Селтик", а сините направиха два пропуска и спечелиха с 5:4.

На финала в турнира отборът ще играе с друг втородивизионнен отбор - "Хибърниън".