И без Стеф Къри "Голдън стейт" взе втора победа срещу "Хюстън"

Клей Томпсън вкара 34 точки за шампионите

Стеф Къри не успя да се възстанови за второто домакинство на "Хюстън рокетс", но това не попречи на "Голдън стейт уориърс" да спечели комфортна победа със 115:105 и да поведе с 2:0 в серията от първия кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация (НБА).

Къри получи травма в глезена в средата на първата среща и днес за пръв път в кариерата си не стартира в плейофен мач, в който отборът му участва.

Шон Ливингстън и Андре Игуадала обаче компенсираха неговата липсва, а Клей Томпсън поведе отбора към пета победа от пет мача срещу "ракетите" през този сезон в отсъствието на най-резултатния играч в НБА.

Томпсън завърши с 34 точки и пет асистенции, като отбеляза осем от 20-те си стрелби от игра и 15 от 16-те изстрела от наказателната линия. Дреймънд Грийн беше близо до нов трипъл-дабъл, но остана с 12 точки, 14 борби и осем асистенции.

Игуадала вкара четири тройки от шест опита и завърши с 18 точки, три борби и три асистенции. Ливингстън беше точен при седем от деветте си стрелби и реализира 16 точки, към които добави шест асистенции и две откраднати топки.

"Уориърс" спечели скоростната първа четвърт с 33:30, а във втората четвърт постепенно започна да се отдалечава от съперника. Шампионите отвориха двуцифрена разлика минута и половина преди края на полувремето - 64:53, и до края на изпуснаха контрола върху мача.

"Хюстън" опита да се върне в третата четвърт и два пъти се доближаваше на четири точки от съперника, а в началото на последната част дори намаля до три - 85:88. "Голдън стейт" обаче бързо прекърши устрема на "ракетите" и отвори непреодолима разлика от 15 точки само за четири минути.

За "Хюстън" най-резултатен беше Джеймс Хардън с 28 точки, а Джейсън Тери и Патрик Бевърли добавиха по 13 точки. Дуайт Хауърд записа 12 точки и 10 борби.

Следващите два мача са в Хюстън на 21 и 24 април, а при необходимост серията ще се върне в Оукланд на 27 април.

"Далас" изненада "Оклахома" в мач №2

В същото време "Далас маверикс" изненада "Оклахома сити тъндър" при драматична победа с 85:84. Тексаският тим загуби катастрофално първия мач, но във втория се възползва от слабата стрелба на съперника и завърза на пръв поглед предизвестената серия.

Реймънд Фелтън беше ключът към победата на "Далас" с 21 точки и 11 борби. Дирк Новицки добави 17 точки, Дерон Уилямс се отчете с 13, а а 12 от пейката добави Салах Меджри.

За "Оклахома" Кевин Дюрант вкара 21 точки, а Ръсел Уестбрук добави 19, но двамата реализираха общо едва 15 от 55-те си стрелби.

Следващите два мача в серията са в Далас на 21 и 23 април. Петият двубой ще бъде в Оклахома на 25 април.

През изминалата нощ се изигра и вторият мач от серията между "Торонто раптърс" и "Индиана пейсърс". Домакините спечелиха с 98:87 и изравниха резултата, след като загубиха първата среща с 90:100.

Йонас Валанчунас беше най-полезен за успеха на "раптърите" с 23 точки и 15 борби, а 28-те точки на Пол Джордж не се оказаха достатъчни за втора победа на "пешеходците".