Борбеният "Нюкасъл" се задоволи с точка срещу "Сити"

Серхио Агуеро е вкарал с глава във вратата на "свраките"

Борещият се за оцеляването си във Висшата лига "Нюкасъл" завърши 1:1 с "Манчестър сити". "Свраките" положиха много усилия да спечелят ценни три точки, но трябваше да се задоволят с една.

"Гражданите" поведоха с гол на Серхио Агуеро, който беше в засада. Воденият от Рафаел Бенитес състав изравни с красиво попадение на Върнан Анита.

"Манчестър сити" е трети с 61 точки и има добри възможности да завърши в четворката. "Нюкасъл" остава сред изпадащите. Четири кръга преди края отборът има 29 точки и е на две от зоната на спасението.

Мачът започна динамично с атаки към двете врати. "Гражданите" поведоха в 14-ата минута с гол на Агуеро. Александър Коларов центрира от фаул, а аржентинецът, който беше в засада, засече с глава, за да даде преднина на отбора си.

Впоследствие двата състава направиха по един пропуск. Най-напред Кевин де Бройне не можа да вкара за "Сити" в 22-ата минута. Седем по-късно Муса Сисоко се откъсна в полето на съперника при бърза атака, беше притиснат от защитник и стреля в празнуващия 29-ия си рожден ден Джо Харт, който улови.

"Нюкасъл" стоеше добре и изравни след красива атака в 31-ата минута. Сисоко прехвърли отлично топката от лявото към дясното крило, където Анита пое с класа, излъга защитник и прати топката по земя в далечния ъгъл.

След почивката "гражданите" имаха по-добри възможности. Хесус Навас и Агуеро пропуснаха да върнат преднината на отбора си.

Последните минути бяха много вълнуващи с положения пред двете врати. В заключителните секунди "свраките" притиснаха съперника си. В 89-ата минута Джорджино Вайналдум беше изведен в наказателното поле, пребори се със защитата и отблизо стреля, но Харт се справи.