"Барселона" пропиля първия шанс за финалната четворка на Евролигата

Александър Везенков беше на пейката на "Барселона", но не се появи в игра

Баскетболистите на "Барселона" пропуснаха отлична възможност да се класират за финалната четворка на Евролигата след домакинска загуба от "Локомотив" (Кубан) с 80:92 след продължение.

В редовното време двубоят завърши 76:76.

Резултатът в серията беше изравнен - 2:2 победи, а двата тима ще трябва да играят решителен пети сблъсък в Русия на 26 април.

"Барселона" изостана с пет точки след първото полувреме - 35:40, но се представи отлично в защитата в третата част и обърна резултата след 19:11. Каталунците на свой ред допуснаха обрат и "Локомотив" поведе със седем точки в края на двубоя.

Домакините все пак успяха да се доберат до продължение след силен финал на редовното време, но в продължението се сринаха. За пет минути те отбелязаха едва четири точки и допуснаха цели 16, което ги лиши от възможността да приключат серията у дома.

Антъни Рандолф беше най-полезен за успеха на "Локомотив" с 28 точки и седем борби. Виктор Клавер се отличи с дабъл-дабъл - 17 точки и 10 борби, а Малкълм Дилейни добави 15 точки, седем борби и седем асистенции.

За "Барселона" Хуан Карлос Наваро отбеляза 19 точки. Анте Томич добави 18, а Стратос Перпероглу и Томас Саторански завършиха съответно с 13 и 10 точки. Българският национал Александър Везенков не се появи в игра за каталунците.

Останалите три участника във финалната четворка отдавна са ясни. ЦСКА (Москва) очаква победителя от сблъсъка между "Барселона" и "Локомотив", след като отстрани "Цървена звезда" с 3:0.

В другия полуфинал ще се срещнат "Фенербахче" и "Лаборал куча", които също спечелиха с 3:0 четвъртфиналните си серии съответно срещу "Реал" (Мадрид) и "Панатинайкос".