Везенков игра 18 минути при загуба на "Барселона" в дербито с "Реал"

Везенков се отчете със седем точки, три борби и два чадъра

Баскетболистите на "Барселона" пропиляха двуцифрен аванс и загубиха голямото дерби с "Реал" (Мадрид) с 86:91.

Каталунците допуснаха едва трето поражение от 28 мача през сезона и остава лидери в класирането на редовния сезон, докато мадридчани записаха 24-а победа от 29 двубоя в испанското първенство и заемат третата позиция.

Българският национал Александър Везенков игра 18:32 минути за "Барселона". 20-годишното крило се отчете със седем точки, три борби и два чадъра.

"Барселона" започна уверено мача и спечели първата четвърт с 26:17. Каталунците спокойно контролираха двубоя и изглеждаха много близо до победата, когато отвориха разлика от 11 точки в последната четвърт.

"Реал" обаче направи серия от 17:0, за да поведе с 80:74, след което не позволи на вечния съперник да навакса изоставането.

Трей Томпкинс беше героят на мадридчани с 28 точки, включително четири тройки от шест опита и шест точни от общо осем стрелби за две точки. Той добави и седем борби към актива си.

Серхио Родригес се отличи с 15 точки, шест борби и шест асистенции, а Йонас Мачулис и Джейсий Керъл отбелязаха по 12 точки.

За "Барселона" най-резултатен беше Джъстин Долман с 16 точки, а Алекс Абринес завърши с 13.