"Лестър" докосва титлата след най-убедителната си победа за сезона

Приказката на "Лестър" е все по-близо до щастлив край

Лестър" направи огромна крачка към титлата във Висшата лига, след като разгроми гостуващия "Суонзи" с 4:0.

Въпреки че бяха без своя голмайстор Джейми Варди, "лисиците" постигнаха най-убедителната си победа през сезона и поведоха с осем точки пред втория "Тотнъм", който утре посреща "Уест бромич" в 22.00 ч.

Ако "шпорите" спечелят, "Лестър" ще се нуждае от пет точки в оставащите си три двубоя - срещу "Манчестър юнайтед", "Евертън" и "Челси".

Ако тимът на Маурисио Почетино загуби или завърши наравно, "лисиците" могат да триумфират с титлата още в следващия кръг срещу "червените дяволи" на "Олд трафорд". След утрешния мач за "Тотнъм" ще останат сблъсъци с "Челси", "Саутхемптън" и "Нюкасъл".

"Лестър" изигра един от най-безапелационните си мачове през сезона и не остави никакво съмнение в превъзходството си над "Суонзи", а Леонардо Уйоа се справи перфектно със задачата да замени наказания Варди.

Аржентинецът, който в миналия кръг донесе точка срещу "Уест хем" с гол в добавеното време, днес се разписа два пъти. Рияд Марез вкара първото попадение срещу "Суонзи", а Марк Олбрайтън оформи крайния резултат в края.

Раниери е все по-близо до първата шампионска титла в кариерата си

"Лестър" отправи 18 удара към вратата на "Суонзи", девет от които във вратата. "Лебедите" пък имаха само един точен изстрел и за целия мач нито веднъж не затрудниха Каспер Шмайхел, който записа 15-ата си суха мрежа през сезона.

"Лисиците" откриха резултата в десетата минута, когато Рияд Марез пресира Ашли Уилямс, а капитанът на "Суонзи" сбърка, изритвайки топката в тялото на алжиреца. Марез я догони, спря се и спокойно я насочи в долния ляв ъгъл на Лукаш Фабиански.

В 30-ата минута тимът на Клаудио Ранири удвои аванса си. Дани Дринкуотър центрира отлично от свободен удар, а Уйоа надигра Ашли Уилямс във въздуха и реализира с глава.

Леонардо Уйоа вкарва втория си гол в мача, за да направи резултата 3:0

След час игра аржентинецът направи 3:0. Джефри Шлуп се впусна в контраатака по лявото крило, премина Федерико Фернандес и от втория си опит подаде към Уойоа, който с шпагат довкара топката на сантиметри от голлинията.

"Лестър" пропусна две добри възможности за четвърти гол, но такъв все пак падна в 85-ата минута. Резервата Демарай Грей напредна по дясното крило и центрира към Уйоа, който му върна топката с глава. Последвалият удар на Грей беше спасен от Фабиански, но Олбрайтън направи добавка от границата на вратарското поле.