"Левски" и "Литекс" ще определят шампиона при 18-годишните

© Дневник

"Левски" (София) и "Литекс" (Ловеч) ще играят на финала за Купата на БФС при юношите старша възраст (родени 1998 г).

Двата отбора стигнаха до убедителни победи още в първите срещи от полуфиналите на турнира, който е със статута на национален шампионат, а днес просто затвърдиха предимствата.

"Левски" имаше доста повече проблеми при гостуването на "Черно море", но след победа с 3:0 в първата среща днес мачът край морето завърши 2:2. Домакините получиха две дузпи, реализирани от Валентин Йосков, имаха претенции и за още три. Но все пак сините отиват в мача за титлата с общото 5:2.

"Литекс" спечели и втората среща с "Лудогорец", този път с 1:0. Единственото попадение вкара Беркай Халил в 92-ата минута. Тонислав Йорданов проби отдясно, влезе в наказателното поле и стреля, топката се отби в гредата, върна се при Халил, който я довкара.

След равностойно първо полувреме домакините излязоха напълно преобразени след почивката. Те създадоха 7-8 чисти голови положения, два пъти уцелиха гредите чрез Христин Колев и Йорданов, а и вратарят Даниел Наумов извади няколко опасни топки след мелета.

Финалът трябва да се играе на 4 май, сряда. БФС допълнително ще обяви стадион домакин, но за момента фаворит е Правец.

Победителят в тази надпревара представя България в Младежката лига на УЕФА.