"Портланд" изхвърли "Клипърс" в първия кръг на плейофите

Героите за "Портланд" Деймиън Лилард (в гръб) и Си Джей Макколъм се поздравяват след победата над "Клипърс"

Деймиан Лилард и Си Джей Макколъм вкараха общо 46 точки, за да изведат "Портланд трейл блейзърс" до четвърта победа срещу "Лос Анджелис клипърс" със 106:103 и да затворят плейофната серия от първия кръг в Националната баскетболна асоциация.

Лилард отбеляза 26 точки, а Макколъм добави 20 за успеха, който изпраща "Портланд" в полуфиналите на Западната конференция срещу шампиона "Голдън стейт" в неделя. Мейсън Плъмли добави още девет точки, включително и решителните три от наказателен в последните 14.7 секунди.

Джамал Крофорд влезе от пейката, за да вкара рекордните в кариерата си 32 точки за "Клипърс", но пропусна в последните секунди да изравни резултата. Остин Ривърс завърши с 22 точки, осем асистенции и шест борби, докато Деандре Джордан реализира 15 точки и 20 борби.

В две от сериите ще се играят седми мачове, за да бъде определен победителят. Дуейн Уейд направи много силен мач за "Маями хийт", който изравни серията срещу "Шарлот хорнетс" в Източната конференция.

Дуейн Уейд стреля през защитата на Кортни Лий

Уейд вкара 23 точки, включително и два много важни коша в последната минута за успеха с 97:90, с което прати плейофа в седми мач в неделя в Маями.

Неговата тройка 46 секунди преди края даде на "горещите" преднина от 93:88, а след като "стършелите" също вкараха, той реализира 19.5 секунди преди края, за да увеличи преднината отново на пет точки.

"Дуейн се чувства жив, когато напрежението е най-високо, когато мачовете са като този. Той беше брилянтен и в двата края на игрището. Гледал съм го достатъчно през годините и знам, че той просто може да печели мачове. Роден е за големи съперничества. Тогава изважда най-доброто от себе си", каза треньорът на "Маями Ерик Споелстра.

Ветеранът не беше вкарвал тройка от декември, но в момент, в който трябваше да се извади серията от ръцете на "Шарлот", той го направи. Той вкара и една 3:05 минути преди края.

"Много мачове са такива - двата отбора са много изравнени. Изисква специално представяне и страхотни стрелби", каза Уейд, който кара 13-ия си сезон в НБА.

Представянето му беше засенчено само от брилянтното представяне на Кемба Уолкър, който завърши с 37 точки за "Хорнетс".

"Индиана" и "Торонто" също ще играят седми мач. Благодарение на Пол Джордж, който вкара 21 точки и взе 11 борби, "Пейсърс" спечели със 101:83 мач номер 6 и изравни серията. Последният двубой е в Торонто в неделя.

"Индиана" показа добра игра в защита, силно представяне в борбите и доминираща втора част, за да стигне до решителния сблъсък в серията на Изток. След като поведе с 65:64 в третата четвърт, "Пейсърс" направи серия от 32:5, за да увеличи преднината си до 97:69 при оставащи три минути до края на срещата.

"Индиана" ограничи "Раптърс" до 36.7% в стрелбата и само 39 точки през второто полувреме.

"Индиана" трябва да победи "Раптърс", а не само Пол Джордж да бие "Раптърс". Нашата защита и борба под кошовете обърна мача", каза треньорът на "Индиана" Франк Вогел.