"Сан Антонио" откри полуфиналите в НБА с разгром над "Оклахома"

Баскетболистите на "Сан Антонио" стартираха полуфиналите в Западната конференция на НБА с разгром срещу "Оклахома сити тъндър".

"Шпорите" се наложиха със 124:92 и записаха пета последователна победа в плейофите, след като в първи кръг отстраниха "Мемфис гризлис" с 4:0.

Ламаркъс Олдридж изигра най-добрия си мач през сезона и завърши с 38 точки за 29 минути и половина.

Тежкото крило вкара 18 от 23-те си стрелби от игра, не сбърка при единствения си опит от тройката и при единствения си наказателен удар, а освен това записа шест борби и два чадъра.

"Сан Антонио" изигра страхотна първа четвърт, която спечели с 43:30 и до края не позволи на съперника да се върне в мача. Тексасци се наложиха с 30:20 във втората част и 32:26 в третата, като в един момент разликата достигна цели 43 точки.

Това позволи на Попович в пореден двубой да даде по-голяма почива на своите титуляри. Нито един играч не остана на игрището повече от 30 минути, а на терена се появиха общо 13 състезатели, всеки един от които игра поне осем минути.

Кауай Ленърд също изигра впечатляващ мач и записа 25 точки, пет борби и пет асистенции само за 21 минути. Той отправи 13 стрелби и вкара десет, а от наказателната линия не сбърка нито веднъж при четирите си заставания. Дани Грийн вкара пет тройки от шест опита и добави 18 точки.

"Сан Антонио" завърши мача с 60.7% успеваемост в стрелбата от игра, включително 60% от зоната за три точки. Домакините направиха общо 39 асистенции, което е с четири повече от всички точни стрелби на съперника, взети заедно.

Серж Ибака беше най-резултатен за "Оклахома" с 19 точки, а Кевин Дюрант записа 16 точки, осем борби и шест асистенции. Ръсел Уестбрук пропусна 14 от 19-те си стрелби и завърши с 14 точки, към които добави девет асистенции.

"Шпорите" спечелиха с 32 точки разлика, а в един момент от мача имаха аванс от 43 точки

"Оклахома" допуснаха най-много точки в плейофен мач в историята си, докато "Сан Антонио" остана само на осем точки от клубния рекорд за най-голяма победа в директните елиминации.

Следващият мач от серията е през нощта на 2 срещу 3 май. Идната нощ стартира и втората полуфинална серия на запад - между шампиона "Голдън стейт уориърс" и "Портланд трейл блейзърс.

На изток утре вечер започва полуфиналът между "Кливлънд кавалиърс" и "Атланта хоукс". Другите две серии от първия кръг - "Маями хийт" срещу "Шарлот хорнетс" и "Торонто раптърс" срещу "Индиана пейсърс" - все още не са завършили. Тази нощ са решителните седми мачове.