"Оклахома" изравни серията със "Сан Антонио", "Кливлънд" поведе на "Атланта"

Баскетболистите на "Оклахома сити тъндър" изравниха резултата в серията срещу "Сан Антонио съпрс" от втория кръг на плейофите в НБА .

"Гръмотевиците" постигнаха драматичен успех с 98:97 във втория двубой между двата тима и нанесоха едва второто домакинско поражение на "шпорите" през този сезон.

Ръсел Уестбруук отбеляза 29 точки и добави десет асистенции и седем борби за победата, а Кевин Дюрант реализира с 28 точки. Един от най-силният си мачове за сезона изигра и центърът Стивън Адамс, който записа 12 точки и 17 борби.

Решаващи за изхода на мача се оказаха пропуските на домакините в самия край на срещата. Пати Милс пропусна открита стрелба от зоната за три точки, Ламаркъс Олдридж изпусна топката след спечелена борба, а Кауай Ленърд не успя да стигне до нея преди сирената.

Ръсел Уестбрук записа 29 точки, 10 асистенции и седем борби за победата на "гръмотевиците" в мач №2

Успеваемостта на "шпорите" в стрелбата от игра в този двубой бе 42.6% в сравнение с 61% в първия мач, който спечелиха с 32 точки разлика.

Олдридж завърши с 41 точки и стана първият играч на "Сан Антонио" от 2003 година насам, който вкарва над 35 точки в два поредни двубоя от плейофите.

В източната конференция Леброн Джеймс изведе "Кливлънд кавалиърс" до успех в първия мач от серията срещу "Атланта хоукс".

Звездата на "кавалерите" завърши с 25 точки, девет асистенции, седем борби и пет откраднати топки, а Кайри Ървинг добави 21 при трудния домакински успех със 104:93.

"Атланта" навакса пасив от 18 точки и след силна серия в края на третата и началото на четвъртата част поведе в резултата при 80:79.

Последваха няколко равенства и смени на водачеството, преди тройка на Джей Ар Смит, два точно наказателни изстрела на Кевин Лав и решаващ кош с фаул на Джеймс да изведат "кавалерите" до 95:88 около две минути преди сирената.

Сблъсък между "Кливлънд" и "Атланта" е повторение на финала на Източната конференция от миналия сезон, когато започна серията от осем поредни победи на "кавалерите" срещу този съперник.

Тази нощ ще се изиграе първият мач от другия полуфинал на изток - между "Маями хийт" и "Торонто раптърс" в Торонто, както и втората среща от сблъсъка на запад между шампиона "Голдън стейт уориърс" и "Портланд трейл блейзърс".