"Голдън стейт" навакса 17 точки пасив и взе втора победа срещу "Портланд"

Баскетболистите на "Голдън стейт уориърс" наваксаха 17 точки изоставане и след блестящо представяне в последната четвърт обърнаха "Портланд трейл блейзърс", за да поведат с 2:0 победи в първия полуфинал от плейофите в Западната конференция на НБА.

Шампионите спечелиха със 110:99, след като в първото си домакинство се наложиха със 118:106.

Клей Томпсън отбеляза 27 точки за победителите, а Дреймънд Грийн се отличи със 17 точки, 14 борби, седем асистенции и четири чадъра. Още трима играчи на "войните" завършиха с двуцифрен точков актив - Андре Игуадала (15), Шон Ливингстън (14) и Харисън Барнс (13).

"Голдън стейт" изигра много слаба първа четвърт, след която изостана с 21:34. Четири минути след началото на втората част се стигна и до най-голямата разлика в полза на "Портланд" при 45:28.

В този момент домакините се събудиха и започнаха да съкращават разликата. Те се оттеглиха на почивка само с осем точки пасив - 51:59, след като Грийн вкара кош с фаул в заключителните секунди на първото полувреме.

Шампионите се доближиха на две победи от втори пореден финал в Западната конференция

Шампионите, които продължават да играят без контузената си звезда Стеф Къри, не успяха да пречупят съперника в третата четвърт, а тройка на Лилард със сирената изведе "Портланд" до аванс от 11 точки преди последните 12 минути.

В тях обаче гостите бяха тотално надиграни от съперника и отбелязаха едва 12 точки срещу 34 за "войните". Те вкара само два коша в първите шест минути на заключителната четвърт, а в същото време "Голдън стейт" отбеляза 15, за да изравни при 91:91.

Шампионите продължиха да доминират и ограничиха играчите на "Портланд" само до един кош от игра в последните пет минути, и той падна при вече решен мач девет секунди преди края. Отбеляза го Си Джей Макколъм, за да оформи крайното 99:110.

В другия мач, който се игра през изминалата нощ, "Маями хийт" спечели драматична победа при гостуването на "Торонто раптърс". "Горещите" се наложиха със 102:96 след продължение и отнеха домакинското предимство на съперника още след първия мач от серията.

Плеймейкърът на "Торонто" Кайл Лаури вкара със стрелба зад центъра със сирената, за да изравни за 90:90 и да прати мача в продължение. В добавеното време обаче "раптърите" не записаха нито една точка в първите три минути и половина и натрупаха пасив от осем точки, което реши мача.

Горан Драгич беше най-резултатен за победители с 26 точки, а Дуейн Уейн и Джо Джонсън добавиха съответно 24 и 16. За "Торонто" Демар Дероузън реализира 24 точки, Лаури завърши с 22, а Терънс Рос се включи от пейката с 19.