ПАОК победи "Пирин" в контрола, Бербатов изгледа мача от трибуните

"Орлетата" не успяха да затруднят по никакъв начин гръцкия си съперник

ПАОК победи с 3:0 "Пирин" в контролна среща, играна на стадион "Тумба" в Солун.

Нападателят на гръцкия тим Димитър Бербатов не взе участие в проверката и я изгледа от трибуните. Българинът, който е юноша на "орлетата" все още се възстановява от контузия.

Той все пак взе участие в заниманието на тима преди двубоя и от щаба на ПАОК се надяват да е на линия за следващия кръг от местното първенство.

ПАОК реши изхода на мача в рамките на три минути. Домакините поведоха в 16-та минута, когато се възползваха от груба грешка на защитата на "Пирин" и Роберт Мак не пропусна на празна врата. Три минути по-късно Стефанос Атанасиадис бе изведен сам срещу Красимир Костов и реализира за 2:0.

Третото попадение за ПАОК в двубоя падна в 42-та минута, а негов автор бе Йоргос Цавелас, който се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и отблизо вкара.

"Пирин" стигна само до няколко разбърквания в наказателното поле на ПАОК, но те не доведоха до нищо сериозно. Най-опасната ситуация, която възпитаниците на Наджи Шенсой създадоха бе в 60-та минута, когато Костадин Дяков центрира прострелно в наказателното поле на ПАОК, но нямаше негов съотборник, който да засече топката.

Еденилсон Бергонси се появи в игра за "Пирин" през втората част за първи път от близо седем месеца, след като дълго време се възстановяваше след операция на коляното.