"Кливлънд" поведе с 3:0 на "Атланта", "Сан Антонио" взе третия мач с "Оклахома"

Баскетболистите на "Кливлънд кавалиърс" направиха огромна крачка към втори пореден финал в Източната конференция на НБА, след като спечелиха гостуването на "Атланта хоукс" със 121:108 и поведоха с 3:0 победи в серията.

Чанинг Фрай направи чудовищно включване от пейката, а звездното трио Леброн Джеймс, Кайри Ървинг и Кевин Лав също се представи на високо ниво. Четиримата вкараха общо 96 точки и доближиха своя отбор на една победа от следващия кръг.

"Кливлънд" записа седма поредна победа в тазгодишните плейофи, след като в първия кръг не загуби нито един мач срещу "Детройт пистънс".

Двубоят срещу "Атланта" беше много оспорван и равностоен в първите три четвърти. "Кливлънд" спечели първата част с 31:28, но "ястребите" направиха обрат след 35:24 във втората и дори отвориха аванс от 11 точки в началото на третата.

Домакините обаче нямаха отговор на страхотната стрелба от далечно разстояние на гостите в последната четвърт. В нея вицешампионите на НБА отбелязаха 37 точки и допуснаха само 17.

Леброн Джеймс завърши мача с 24 точки, 13 борби и осем асистенции

Фрай отбеляза 27 точки за 28 минути игра. Той пропусна само три от 13-те си стрелби и реализира седем тройки от девет опита.

Джеймс завърши с 24 точки, 13 борби, осем асистенции и две откраднати топки. Ървинг добави 24 точки, включително четири тройки от пет опита, а Лав се отличи с дабъл-дабъл от 21 точки и 15 борби.

За "Атланта" Ал Хорфорд вкара 24 точки, Джеф Тийг се отчете с 19 точки и 14 асистенции, а Кайл Корвър и Пол Милсап добавиха съответно 19 и 17 точки.

Четвъртият мач от серията е в нeделя от 22.30 часа българско време в Атланта.

В другата среща, която се игра през изминалата нощ, "Сан Антонио спърс" спечели гостуването на "Оклахома сити тъндър" със 100:96 и поведе с 2:1 победи.

"Шпорите" си върнаха домакинското предимство в серията, което загубиха в мач №2.

Кауай Ленърд вкара 31 точки и взе 11 борби, Ламаркъс Олдридж добави 24 точки и осем борби, а Тони Паркър допринесе за успеха с 19 точки, осем борби и пет асистенции.

"Сан Антонио" пречупи съперник в заключителните минути, когато вкара пет поредни точки, за да поведе с 96:89. Ръсел Уестбрук вкара пет безответни точки и намали до 94:96, но в оставащите 30 секунди Паркър и Ленърд подпечатаха победата на "шпорите" с точна стрелба от наказателната линия.

Тимът на Грег Попович завърши мача с 43.4% успеваемост в стрелбата от игра, включително 52.6% от зоната за три точки. "Гръмотевиците" пък пропуснаха 20 от 30-те си опита за три точки и общо 48 от 82-та си изстрела в този мач.

Уестбрук завърши с 31 точки, девет борби и осем асистенции, но пропусна 21 от своите 31 стрелби от игра. Кевин Дюрант добави 26 точки, а Серж Ибака завърши с 15. Останалите шестима играчи на "Оклахома" вкараха общо 24 точки.

Четвъртият мач от серията е в нощта на 8 срещу 9 май - от 3.00 часа българско време.