"Юнайтед" съхрани шансове за Шампионската лига, "Мидълзбро" се завърна в елита

"Манчестър юнайтед" насочи "Норич" към Чемпиъншип

Манчестър юнайтед" победи с 1:0 "Норич" в среща от Висшата лига. Ценния гол вкара Хуан Мата в 72-ата минута.

Срещата беше важна и за двата отбора. "Канарчетата" се борят да запазят мястото си в елита, като след поражението задачата им става много трудна. Гостите продължават да се надяват да влязат в челната четворка и да си осигурят участие в Шампионската лига.

Воденият от Луис ван Гаал отбор е пети с 63 точки и е на една от четвъртия "Манчестър сити". След четвъртата си поредна загуба "Норич" е предпоследен с 31 и е близо до "Съндърланд" и "Нюкасъл", които също се борят за спасение.

Марсиал от гостите се контузи по време на загрявката и Ван Гаал трябваше да избере друг играч на мястото му. Мачът не беше привлекателен, като двата състава действаха внимателно и изчакваха възможностите си за гол.

"Юнайтед" държеше инициативата и атакуваше повече. В 72-ата минута Уейн Рууни напредна на скорост от дясно, влезе в наказателното поле, завъртя се и подаде на Мата, който отбеляза.

Радостта на привържениците на "Мидълзбро" след края на седемгодишното чакане за завръщане в елита

В пряк спор за директно класиране във Висшата лига "Мидълзбро" и "Брайтън" завършиха 1:1. Това беше достатъчно за домакините - двата отбора завършиха с по 89 точки, но "Мидълзбро" е с по-добри показатели.

Отборът се завръща в елита след седемгодишно прекъсване. Шампион в Чемпиъншип стана "Бърнли", който миналата седмица си гарантира място във Висшата лига.

"Брайтън", "Хъл сити", "Дарби" и "Шефилд уензди" ще спорят за последното място в плейофите.