"Рома" атакува второто място след победа в мач №600 на Тоти

Тоти е един от тримата футболисти с подобно постижение в италианското първенство

Рома" се изкачи поне временно на втората позиция в Серия А след победа в домакинството си на "Киево".

"Вълците" надделяха с 3:0 у дома, но мачът ще се запомни с феноменалното постижение на легендата на тима Франческо Тоти. 39-годишният ветеран се появи на терена в 60-та минута и така записа своето участие №600 в Серия А.

Тоти стана едва третият играч с такова постижение в историята след Паоло Малдини и Хавиер Санети. Бившият италиански национал ознаменува постижението си с асистенция за последното попадение в двубоя.

Със спечелените точки "Рома" събра общо 77 и изпревари с една "Наполи", който по-късно днес излиза срещу "Торино".

Домакините поведоха още при първата си опасна атака в 18-ата минута. Точен бе Раджа Наинголан, който се възползва от слабо изчистване на защитата на "Киево" и с удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата.

В 39-ата минута "вълците" но практика убиха интригата, след като Антонио Рюдигер засече центриране на Миралем Пянич непосредствено пред вратата и с глава на празна врата вкара за 2:0. В заключителните минути Тоти успя да блесне и намери отлично Миралем Пянич, който с хубав изстрел оформи крайния резултат.