"Кливлънд" взе осма поредна победа в плейофите и отново ще играе финал на изток

Баскетболистите на "Кливлънд кавалиърс" спечелиха осма поредна победа в тазгодишните плейофи и за втори пореден сезон се класираха за финала на Източната конференция. "Кавалерите" измъкнаха инфарктен успех със 100:99 при гостуването на "Атланта хоукс" и приключиха серията с 4:0 победи, както се случи и в първия кръг срещу "Детройт пистънс".

Вицешампионите на НБА отново показаха страхотна стрелба от далечно разстояние и отбелязаха 16 тройки от общо 38 коша от игра. В основата на успеха бяха звездите на тима Леброн Джеймс, Кайри Ървинг и Кевин Лав, които завършиха с общо 69 точки, 25 борби и 21 асистенции.

Лав вкара едва един от десетте си опита за две точки, но от далечно разстояние беше неудържим. Той отбеляза осем тройки и беше най-резултатният играч в мача с 27 точки. Към точковия си актив крилото добави 13 борби и две асистенции.

Джеймс отново ръководеше отлично играта на "Кливлънд" и се размина за малко с трипъл-дабъл - 21 точки, десет борби и девет асистенции. Ървинг също вкара 21 точки и добави осем асистенции. Иман Шъмпърт и Чанинг Фрай се включиха от пейката съответно с десет и осем точки.

"Кливлънд" все още няма загуба в тазгодишните плейофи

Мачът започна много равностойно и се движеше почти кош за кош до 28:27 за "Атланта". "Ястребите" обаче завършиха силно първата четвърт и я спечелиха с 36:27. В началото на третата част, когато Джеймс седна на пейката, разликата се увеличи до 13 точки.

"Кливлънд" обаче бързо съкрати изоставането си с поредица от тройки и се доближи само на две точки след първото полувреме - 56:58. В третата четвърт Лав вкара четири тройки, три от които в рамките на едва 60 секунди. Джеймс отбеляза пет точки и направи четири асистенции, а Ървинг добави още пет точки. Тримата реализираха всички кошове на "Кливлънд", който влезе в последната част с аванс от 81:77.

В заключителните 12 минути чудесната игра на Денис Шрьодер държеше до последно "Атланта" на позиция за спечелване на мача. Той вкара последните шест точки за своя тим и при 99:100 получи възможност да завърши финалната атака на "ястребите". Германският гард заложи на пробив за две точки, но Джеймс го блокира и донесе победата на "Кливлънд".

Във финала на изток "кавалерите" ще се изправят срещу победителя от сблъсъка между "Торонто раптърс" и "Маями хийт". Там след първите три мача "раптърите" водят с 2:1 победи, но ще трябва да довършат сезона без основния си център Йонас Валанчунас, който правеше страхотни плейофи и имаше средни показатели от 15 точки и 12.1 борби.

В същото време "Оклахома сити тъндър" завърза здраво битката със "Сан Антонио спърс" в Западната конференция, след като спечели второто си домакинство със 111:97 и изравни серията на 2:2 победи.

"Гръмотевиците" наваксаха изоставане от 11 точки след първата четвърт и стигнаха до успеха след блестяща последна част, в която се наложиха с 34:16.

Кевин Дюрант направи чудовищен мач и отбеляза 41 точки, 17 от които в последната четвърт - с една повече от целия актив на "шпорите" в нея. Ръсел Уестбрук нямаше ден в стрелбата и вкара само 14 точки, но записа 15 асистенции, седем борби и три откраднати топки.

Стивън Адамс отново беше на ниво и се отчете с 16 точки, 11 борби и два чадъра. Дион Уейтърс пък направи много силно включване от пейката и добави 17 точки.

Кевин Дюрант вкара 41 точки в коша на "Сан Антонио", 17 от които в последната четвърт

За "Сан Антонио" Тони Паркър вкара 22 точки, Кауай Ленърд завърши с 21, а Ламаркъс Олдридж добави 20. "Шпорите" реализираха 47.1% от стрелбите си от игра, но бяха разочароващи от далечно разстояние - две тройки от 12 опита.

Сега серията се пренася за един мач в Тексас - в нощта на 10 срещу 11 май, след което двата отбора се връщат в Оклахома за шестият двубой.

В другата полуфинална серия в Западната конференция шампионът "Голдън стейт уориърс" води с 2:1 победи срещу "Портланд трейл блейзърс". Утре сутрин от 5.30 часа българско време ще се играе мач №4.