Камбуров и Гъргоров засилиха "Локомотив" в посока Европа, "Дунав" се завърна в А група

Мартин Камбуров продължава да вкарва

Опитните Мартин Камбуров и Емил Гъргоров донесоха нова ценна победа на "Локомотив" (Пловдив). Черно-белите спечелиха с 2:0 срещу "Монтана" в интересен мач.

Камбуров даде преднина на отбора си в 20-ата минута. След много пропуски в 83-ата Гъргоров подпечата успеха на пловдивчани.

С трите точки воденият от Илиан Илиев състав събра 43 и се изравни с четвъртия "Славия", който е с мач по-малко. Трети е "Берое" с 47. "Монтана" остава последен с 21 точки и е на две от "Пирин", който предстои да игра.

"Локомотив" изигра силно мача и създаде много положения пред вратата на съперника. В 20-ата минута Камбуров получи вдясно в наказателното поле и вкара много красив гол. Нападателят овладя и два пъти залъга защитник, след което от малък ъгъл прати топката във вратата.

Домакините продължиха да нападат. В последните секунди на първата част Иван Коконов можеше да си вкара автогол след игра с глава при пряк свободен удар. Топката се удари в горната греда и се върна в Иван Иванов, но той стреля над вратата.

В 58-ата минута Мартин Райнов стреля силно от разстояние, а топката се отклони от гредата. Последва размяна на добри атаки, без да се стигне до гол.

Гъргоров вкара ценния втори гол в 83-ата минута. Тогава след центриране Иванов игра с глава, а вратарят на "Монтана" Ивайло Василев опита да изчисти, но топката попадна в полузащитника, който я насочи във вратата.

"Дунав" (Русе) си осигури първото място в Б група и заслужи правото да играе в елита от следващия сезон. Крайната цел беше постигната след равенство 2:2 с "Пирин" (Разлог).

Русенци се завръщат в А група след 25-годишно отсъствие.