Юсейн Болт стартира олимпийския сезон с 10.5 секунди на 100 метра

Ямайският спринтьор не се беше състезавал от световното първенство в Пекин миналата година

Шесткратният олимпийски шампион Юсейн Болт спечели първия си старт през тази календарната година.

Спринтьорът от Ямайка победи на 100 метра на международния турнир по лека атлетика на Каймановите острови с време от 10.05 секунди. След него останаха Дентариъс Лок (САЩ) с 10.12 секунди и Кемар Бейли-Коул (Ямайка) с 10.18 секунди.

29-годишният Болт заяви, че е доволен от първия си старт след световното първенство в Пекин през миналата година. В китайската столица той спечели три титли - на 100, 200 метра и с щафетата 4 по 100 метра, а амбициите му са да спечели в същите дисциплини и на олимпийските игри в Рио.

"В първия старт за сезона никога не знаеш какво да очакваш. Не съм бягал от доста време на състезания и затова ще ми трябват повече стартове, за да вляза във форма. Не се притеснявам, просто трябва да работя здраво, за да си върна топ формата", коментира Болт след състезанието.