Шампионът "Голдън стейт" изравни серията на Запад след избухване на Къри

Стеф Къри (вдясно) пробива през защитата на Стивън Адамс

Стеф Къри изригна с 15 точки в рамките на 1:58 минути в третата четвърт, за да донесе победата на "Голдън стейт уориърс" със 118:91 над "Оклахома сити тъндър" във финалите на Западната конференция на НБА.

Къри, който имаше само 11 точки в първите над 28 минути игра, вкара общо 17 в ключовата трета част. Тогава шампионите обърнаха двубоя и изравниха серията на 1:1 победи. Мачове номер 3 и 4 отиват в Оклахома сити в неделя и вторник.

"Уориърс" отново имаха сериозни проблеми, след като Къри не успя да вкара нито веднъж в до петата минута на втората четвърт.

Той започна наказателната си акция с тройка 7:09 преди края на третата част, а 36 секунди по-късно беше фаулиран от Кевин Дюрант при нова стрелба от тройката. Дюрант получи и техническо нарушение заради оспорване на отсъждането.

Къри имаше четири опита за стрелба от фаула и ги вкара за 71:57. След това Къри вкара още две тройки и веднъж от зоната за две точки, с което серията в този период от време стана 15:2. "Уориърс" поведоха със 79:59 5:11 минути преди края частта.

Къри вкара своите 28 точки само за 30 минути. Той вкара девет от 15-те си опита и пет от осемте от тройката. В опитите от далечно разстояние шампионите надвкараха "Тъндър" с 39:21.

Клей Томпсън добави 15 точки, а с двуцифрен актив завършиха Андре Игуодала (14 точки), Марийс Спайтс (13), Фестус Езели (13), Харисън Барнс (11) и Дреймънд Грийн (10). Грийн беше номер 1 за отбора си по борби (осем) и асистенции (седем)

Дюрант завърши като най-добър реализатор в мача с 29 точки, от които 23 през първата половина от мача. Той вкара 11 от 18 опита от игра, докато съотборниците му реализирала 36 от 60 опита. Ръсел Уестбрук беше ограничен до 16 точки и 12 асистенции.