"Дуисбург" на Груев не успя да сътвори ново чудо и предвкусва трета дивизия

Играчите на българина не успя да сътворят поредното си чудо

© Архив, Associated Press

Воденият от Илия Груев "Дуисбург" записа съкрушителна загуба с 0:2 при гостуването си на "Вюрцбургер кикерс" в първи мач от плейофа за място в германската Втора Бундеслига.

Българският специалист и неговите футболисти сътвориха същинско чудо в редовния сезон на втория ешелон, след като успяха да избегнат директно изпадане и стигнаха до този бараж.

Този път обаче те не издържаха и си гарантираха единствено труден реванш, в който шансовете им за краен успех са минимални.

Рихард Вайл откри резултата от дузпа още в 10-ата минута, а в 79-ата минута унгарецът Даниел Наги оформи крайния резултат.

"Зебрите" не се представиха на ниво и бяха закономерно надиграни от своя съперник, който през сезона завърши на трето място в Трета лига. Тимът на Груев все пак удари греда. Ако топката бе влезнала, мачът можеше да се развие по съвсем друг начин, но късметът бе на страната на домакините.

Реваншът в Дуисбург е на 24 май, вторник.