"Милан" се опълчи, но Мората донесе купата на "Ювентус" след продължения

Голът на резервата Алваро Мората реши мача

Ювентус" спечели Купата на Италия след победа с 1:0 срещу "Милан" след продължения. Ценния гол вкара резервата Алваро Мората в 110-ата минута - две, след като се появи на терена.

С това "бианконерите", които са шампион в Серия А в последните пет години, взеха купата във втори пореден сезон и общо за 11-и път.

Двубоят на "Стадио олимпико" беше изгледан от националния селекционер на "скуадра адзура" Антонио Конте и колегата му Марчело Липи, който в момента е без отбор. Присъствието на Липи на трибуните породи спекулации, че той може да е следващият треньор на "росонерите".

През първото полувреме "Милан" беше по-активен на терена както във владеенето на топката, така и на отправените изстрели, но това не се отрази на резултата. Първото добро положение в двубоя дойде в 13-ата минута, когато Джакомо Бонавентура се озова на перфектна позиция в наказателното поле, но шутът му мина встрани от вратата.

В 39-ата минута Кейсуке Хонда намери отлично Андреа Поли, който стреля моментално от границата на наказателното, но топката мина на сантиметри от напречната греда и излезе в аут. С това интересните положения през първата част се изчерпаха и двата тима се прибраха в съблекалнята при нулево равенство.

Във второто полувреме нещата на терена не се промениха драстично, но "Ювентус" започна да поглежда напред по-често. Това доведе и до най-доброто положение на тима от началото на мача, което бе и първия им удар в очертанията на вратата.

В 69-ата минута Пол Погба получи топката в наказателното поле и се възползва от пространството около себе си, за да я прати към долния ляв ъгъл на Джанлуиджи Донарума. Вратарят обаче предугади действията му и с решаваща намеса изби топката в корнер.

Масимилиано Алегри предприе две смени, с което показа, че иска "Ювентус" да спечели двубоя в редовното време. Последователно на местата на Патрис Евра и Стефан Лихщайнер в игра влязоха Алекс Сандро и Хуан Куадрадо, но това не внесе търсената свежест в редиците на торинци.

До края на редовното време и двата тима не успяха да създадат нищо сериозно пред противниковата врата и се стигна до резонни продължения.

В 108-ата минута грешка в защитата на "росонерите" позволи на шампионите да поведат. Куадрадо напредна от дясно и центрира към оставения непокрит Мората, който се беше появил в игра секунди преди това. Испанецът се възползва и от близо вкара.