"Торонто" изравни финала срещу "Кливлънд" на 2:2

Демар Розан (вляво) държи топката пред погледа на Леброн Джеймс

Кайл Лаури вкара 35 точки, а Демар Дероузан добави 32 за успеха на "Торонто раптърс" със 105:99, с която отборът изравни финалната серия в Източната конференция срещу "Кливлънд кавалиърс" на 2-2 победи.

За втората си поредна победа "Раптърс" водеше с до 18 точки през втората четвърт и се оттегли на почивка с 16 точки аванс. "Кавалиърс" намали аванса рано в четвъртата четвърт и дори поведе в резултата. Двата отбора си размениха преднина то една точка, но след стрелбата на Лаури 22,5 секунди преди края "Торонто" поведе с шест.

Бисмарт Бийомбо, който завърши с пет точки и 14 борби, пропусна стрелбата от наказателния 4,3 секунди преди края, но това не промени нищо. Демаре Керъл добави още 11 точки за домакините.

Звездата на "Кливлънд" Леброн Джеймс беше най-резултатен за своя отбор с 29 точки и девет борби, а Кайри Ървинг добави 26 точки.

"Раптърс" водеше с 27:24 след първата четвърт след седем точки на Керъл и седем на Ървинг. През втората част домакините увеличиха преднината си на 16 след стрелба на Патрик Патерсън, а след това с още две точки до 18 благодарение на стрелбата на Лаури с отстъпване назад 31,9 секунди преди сирената.

Бийомбо получи третия си фаул 8,9 секунди преди края при опит да блокира стрелбата на Джеймс, който вкара вкара и двата наказателни. Така двата отбора се оттеглиха в съблекалнята при 57:41. Към този момент Лаури вече имаше 20 точки, а Джеймс - 16 за гостите.

След като започна да наваксва изоставането си след почивката "Кавс" вкара първите пет точки в четвъртата част. Изоставането беше намалени 10:15 минути преди края. Джеймс даде на отбора си кратка преднина от една точка в средата на последната четвърт.

Забивка на Ричард Джеферсън и две успешни стрелби от наказателния на Джеймс дори дадоха аванс от три точки за 92:89. Лаури изравни, а Дероузан отново изведе своите напред почти четири минути преди края. След това двата отбора продължиха да се гонят в резултата, за да се стигна до развръзката в самия край.