"Дуисбург" на Илия Груев отпадна от втора Бундеслига

Илия Груев изживя разочарование на края на сезона в Германия

© Архив, Associated Press

Българският треньор Илия Груев не успя да задържи "Дуисбург" във втора Бундеслига, въпреки че в последния месец положи изключителни усилия да го направи и го доведе до баражи от отчайваща ситуация.

Неговият отбор загуби плейофа за попълване на групата от "Вюрцбургер кикерс" с общ резултат 1:4 и от догодина ще играе в третото ниво на германския футбол.

След като паднаха в първата среща като гост с 0:2, "зебрите" допуснаха второ положение и при домакинството днес.

Нещата потръгнаха добре за "Дуисбург", който поведе в 33-ата минута след автогол на Шопенхауер. Но само четири минути по-късно "Вюрцбургер кикерс" изравни чрез Сориано и по този начин усложни много задачата на "зебрите".

Тя стана практически невъзможна, а разочарованието стигна своя връх в 89-ата минута, когато Обина получи червен картон. В добавеното време Бенатели реализира победното попадение за гостите, които само за една година изминаха пътя от четвърта до втора дивизия.