Муслин дебютира с победа начело на Сърбия, Румъния не успя да победи Конго

Муслин започна с успех престоя си начело на сърбите

Сърбия победи Кипър с 2:1 в приятелска футболна среща, играна в Ужице. Двубоят беше дебют за новия селекционер на Сърбия и бивш треньор на "Левски" Славолюб Муслин.

Сърбите поведоха с гол на Александър Митрович още във втората минута след пас на Душан Тадич. Самият той удвои осем минути по-късно с удар от 20 метра. Автогол на Никола Максимович в 32-ата минута оформи крайния резултат.

Румънският национален отбор пък започна с равенство подготовката си за европейското първенство. В италианския град Комо тимът записа равенство 1:1 с Конго.

Голът за румънците отбеляза Никулае Станциу в 27-та минута, а Джереми Бокила върна равенството три минути преди края на редовното време. Играчите на "Лудогорец" Козмин Моци, Клаудиу Кешару и Андрей Перпелица започнаха срещата на резервната скамейка, но последният игра през цялото второ полувреме на срещата.