"Барселона" е на крачка от финалите в Испания, Везенков игра 19 минути

Каталунците са на крачка от финалите

Барселона" с Александър Везенков в състава си поведе с 2:0 в полуфиналната серия на испанското баскетболно първенство.

Във втория мач срещу "Лаборал куча" каталунците стигнаха до труден домакински успех със 73:68 и вече са само на успех от класиране за финала. Мач №3 ще бъде в сряда, а "Лаборал" ще бъде домакин.

Везенков получи повече игрово време от обичайното и остана на игрището игра малко повече от 19 минути, включително повече от 13 последователни през второто полувреме.

Крилото се включи много добре и завърши двубоя с 9 точки, 3 борби и 1 отнета топка, а в заключителните секунди вкара важен кош.

"Барселона" започна силно и поведе с 11 точки в първата част, а след края й бе напред с осем. За разлика от първия мач обаче, гостите не се отказаха да гонят успеха рано и стопиха разликата до пет точки. След това "Лаборал" направи серия от 15:0 в третата част, която им донесе аванс от 7 точки.

Каталунците реагираха подобаващо и намалиха изоставането си до четири точки след 30 минути. В последната четвърт домакините обърнаха резултата, а с важна добавка на Везенков разликата стана 3 точки. Малко по-късно Дариъс Адамс пропусна при бърза атака, Янис Бурусис пропусна два наказателни, което на практика реши мача.