Дъждът прекъсна първия мач на Федерер на трева

Федерер води с 4:3 и пробив аванс

Дъждът отложи доиграването на първия мач на Роджър Федерер на тревни кортове през 2016 г. Швейцарецът водеше с 4:3 и пробив аванс срещу голямата надежда на американския тенис Тейлър Фриц, когато валежите прекъснаха двубоя от втория кръг на турнира в Щутгарт.

Toва е първи мач за Федерер от един месец насам заради проблеми в гърба. Той не беше играл от загубата срещу Доминик Тийм в осминафиналите на мастърса в Рим. Носителят на 17 титли от Големия шлем реши да пропусне "Ролан Гарос", за да се съхрани за сезона на трева.

Мачът днес започна с около часа закъснение. Първите седем гейма се изиграха много бързо, като доминацията на сервиращите беше категорична. Федерер не даде нито една точка за пробив на съперника, загуби едва една точка след вкаран първи сервис и общо три в трите си подавания.

Фриц също беше убедителен в сервис геймовете си. Той реализира три аса и загуби три точки в първите си три подавания. При 3:3 обаче първият сервис изневери на американския тинейджър, а Федерер се възползва и проби при първия си шанс в мача.

Доиграването на мача между световния номер 3 и 65-ия в ранглистата е насрочено за четвъртък не преди 13.30 часа българско време.

Победителят от този мач ще срещне в четвъртфиналите германския квалификант Флориан Майер, който спечели срещу сънародника си Михаил Берер с 6:3, 3:6, 6:4.