Федерер спечели в три сета първия си мач на трева за сезона

Липсата на практика си пролича в играта на Федерер, но все пак той стигна следващата фаза

Световният №2 Роджър Федерер спечели първия си мач на трева за сезона, след като победи в три сета американеца Тейлър Фриц на турнира в Щутгарт.

Швейцарецът се наложи с 6:4, 5:7, 6:4, след като вчера мачът бе прекъснат заради дъжд при 4:3 и пробив в негова полза.

18-годишният Фриц, който в момента е на 65-а място в световната ранглиста демонстрира добър тенис, но опитът и класата на именития му съперник си казаха думата във важните моменти.

Федерер не беше играл от месец заради проблеми с гърба, заради които отказа участие на "Ролан Гарос", и днес не показа най-доброто от себе си, но и това бе достатъчно за успеха.

След подновяването на играта швейцарецът затвърди пробива си и спечели първия сет, след което във втората част започна дълга размяна на сервис геймове. При 2:2 американецът пропусна две възможности за пробив, след което резултатът стигна до 6:5 в негова полза. Федерер сервираше за оставане в сета, но изостана с 0:40. Фриц пропусна първите три възможности да затвори частта, но реализира четвъртата и изравни резултата.

Двамата тенисисти продължиха да печелят лесно подаванията си и през третия сет, като само два пъти американецът имаше възможност за пробив. Такава за Федерер се откри при 4:4 и след дълъг гейм той успя да поведе. При свое подаване за мача швейцарецът бе безгрешен и сложи точка на спора след 1.43 часа игра.