"Славия" се завърна в европейските турнири с победа

Сердер Сердеров донесе победата на "Славия" в 85-ата минута

Славия" ознаменува с победа завръщането си на европейската футболна сцена след 19-годишно прекъсване.

Белите се наложиха с 1:0 над третия в полското първенство "Заглембие" и направиха крачка към втория предварителен кръг на Лига Европа.

Сердер Сердеров отбеляза единственото попадение пет минути преди края на редовното време и даде много добри изходни позиции на българския отбор преди реванша в Любин на 7 юли.

Гостите доминираха през повечето време на националния стадион "Васил Левски" и имаха по-чистите положения за гол. "Славия" обаче проведе мача много умно и дисциплинирано, дочаква своя шанс в края и успя да излъже полския отбор.

"Славия" изигра мача много умно и дисциплинирано

"Заглембие" започна мача много активно и още в началото имаше възможности да открие резултата. В десетата минута Лукаш Петяк се откъсна зад защитата на "Славия", но Стефан Велков успя да се върне навреме, за да блокира последвалия изстрел.

Две минути по-късно Петяк беше изведе сам срещу Марио Кирев, но вратарят на българския отбор спаси. В 13-ата минута и стражът на гостите трябваше да се намесва, след като Божидар Васев отправи коварен изстрел от голяма дистанция.

В края на полувремето се стигна до две опасни ситуации пред вратата на "Славия", но без да се стигне до изстрел. Веднага след подновяването на играта Влашко се измъкна от бранителите в бяло след центриране от свободен удар, но стреля доста неточно.

С напредването на мача играчите на "Славия" се успокоиха и започнаха да дават все по-малко пространство на своя съперник. "Заглембие" владееше продължително топката, но почти не стигаше до чисти голови положения.

Феновете на "Славия" бяха зарадвани с победа в юбилейния петдесети мач на белите в евротурнирите

Постепенно белите започнаха и по-често да поглеждат към вратата на поляците, които изглежда поуморени в последния половин час.

Домакините не се възползваха от няколко възможности да разгърнат бързи контраатаки, но продължиха да играт търпеливо и дочакаха своя шанс.

Десният бек на "Заглембие" позволи далечно диагонално подаване да мине над него и да стигне до Омар Абду, който овладя отлично на гърди и центрира към границата на вратарското поле, откъдето Сердеров не остави шансове на Мартин Полачек.