Шиникова загуби от Симона Халеп на турнира в Букурещ

Шиникова загуби с 4:6, 3:6 от световната №5

© Архив, LAP.bg

Българската тенисистка Изабелла Шиникова загуби от поставената под №1 Симона Халеп с 4:6, 3:6 и отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове в Букурещ.

Преминалата през квалификациите Шиникова, която заема 156-ото място в световната ранглиста, игра добре за възможностите си и успя да окаже съпротива на фаворитката в турнира. Класата на румънката обаче не позволи на българката нещо повече от достойна загуба, дошла след час и десет минути игра.

Българката започна силно, като спечели първия гейм и имаше точка за пробив във втория. Халеп обаче я спаси и веднага след това на свой ред получи шанс за пробив, който реализира, за да поведе с 2:1.

До края на сета Шиникова се бореше здраво и отрази седем точки за пробив. Тя дори имаше втора възможност да навакса пробива пасив, но Халеп запази аванса си до края.

Във втория сет българката отново поведе, след като взе първия гейм на нула, но след това Халеп пое контрол върху корта.

Любимката на домакините набързо поведе с 5:2 и в осмия гейм сервираше за победата. Шиникова върна единия пробив, а в следващия гейм спаси два мачбола, но при третия световната номер 5 сложи край на мача.

Халеп се класира за четвъртфиналите, където я очаква Данка Ковинич от Черна гора. Шиникова си тръгва от Букурещ с 3310 долара от наградния фонд и 30 точки за ранглистата.

С този мач беше сложен край на българското участие в румънската столица, след като Сесил Каратанчева и Елица Костова отпаднаха в първия кръг.